KNYGYNĖLIS

 

Pogrindis 

Antanas Šileika

 

ĮSIGYTI

 

Naujausiame A. Šileikos romane „Pogrindis“ atskleidžiama tragiška meilės istorija, užgimusi partizaninio karo metais. Du jauni įsimylėjėliai, Elena ir Lukas, vietoje sužadėtuvių vakarėlio iškelia groteskišką sovietų žudynių puotą, taip tapdami Lietuvos pogrindžio legenda. Po šių įvykių jaunieji partizanai priversti slėptis, išgyventi pavyksta tik Lukui, kuris emigravęs į Paryžių pradeda naują gyvenimą ir sukuria šeimą. Tačiau praeitis atseka jauną vyrą per visą Europą, priverčia jį grįžti į Lietuvą ir stoti į svarbiausią mūšį.

 

Antanas Šileika yra keturių knygų autorius, „Pogrindis“ yra jau antrasis A. Šileikos romanas lietuvių kalba. Teises ekranizuoti šią knygą įsigijo „Donelos studija“. Šiuo metu kuriamas pirmasis būsimo filmo scenarijaus variantas - jį rašo rumunų kilmės australas Josifas Demianas ir japonas Arthuras Tanaka, dalyvaujant rašytojui Alvydui Šlepikui ir režisieriui Tomui Donelai.

 

 

 

 

 

Parinktieji

Ally Condie

 

ĮSIGYTI

 

Tolimame mūsų planetos kampelyje yra šalis, kurios vidaus sistema veikia nepriekaištingai. Yra tiksliai nustatoma, koks bus kiekvieno visuomenės nario gyvenimas – ką jis dirbs, su kuo tuoksis, kuo rengsis, kaip maitinsis ir kada mirs. Sistema remdamasi algoritmais nustato teisingiausius sprendimus tam, kad žmonės gyventų labiausiai subalansuotą gyvenimą.
Būdami septyniolikos jaunuoliai dalyvauja poravimo puotoje – savo Parinkimo pokylyje – ir sužino, kas taps antrąja puse sulaukus pilnametystės – dvidešimt vienerių. Kasija nekantraudama laukia svarbiausios savo gyvenime dienos – šiandien ji sužinos, kas tampa jos pora. Gauta žinia pribloškia ne tik merginą, bet ir aplinkinius: sistema parenka Ksanderį, geriausią draugą. Kasija nenustygsta iš džiaugsmo – būsimąjį partnerį ji pažįsta nuo vaikystės. Vis dėlto netikėtą laimę aptemdo smulkmena – techninė klaida: per poravimo šventę Kasija gauna mikrokortelę ir, ekranėlyje išvydusi kito vaikino, Kajaus, veidą, baisiai nustemba. Kajus priklauso prie bendruomenės atstumtųjų ir neturi teisės kurti šeimos. Kasijai neduoda ramybės klausimas: ar iš tiesų jai gali parinkti tą, kurį privalo mylėti visą gyvenimą? Pamažu į savo pasaulį ji įsileidžia ir įsimyli „sistemos klaidą“...

 

„Parinktieji“ yra pirmoji distopinių meilės romanų trilogijos dalis. Pagal trilogiją kompanijos „Disney“ ir „Offspring Entertainment“ ruošiasi statyti filmą.

 

 

 

 

Kryžkelės

Ally Condie

 

ĮSIGYTI

 

„Kryžkelės“ – antroji Ally Condie trilogijos dalis, tęsianti intriguojančią istoriją, kuri prasidėjo pirmojoje dalyje – „Parinktieji“. Vėlei susitiksime su Kasija ir Kajumi – dviem likimo sujungtais ir išskirtais jaunuoliais. 

Pareigūnai Kajų ištremia į Išorines provincijas, apie kurias Kasija žino vien iš nuogirdų. Galiausiai mergina ryžtasi keliauti ir ten ieškoti savo mylimojo. Begalinis jos atsidavimas ir atkaklumas duoda vaisių – Kasija aptinka Kajaus pėdsakus, bet tik tam, kad sužinotų: jo nebėra...
Kajus, ištremtas į užtikrintą mirtį Išorinėse provincijose, taip pat mėgina rasti kelią atgalios, pas Kasiją. Surezga planą, kaip saugiai pabėgti ir rasti pagalbą ten, kur kadaise lankydavosi jo seniai žuvęs tėvas. Kur nuves tokia pavojinga kelionė? Ar įstengs grįžti atgal į praeitį? Ką jis suvoks apie tėvus, save, Bendruomenę?
Šį kartą Kasijos ir Kajaus – kartu ir mūsų – laukia ilga sunki kelionė, kupina iššūkių, pavojų, kelionė, suvesianti jaunuolius su dar nematytais žmonėmis. Kas gi tie naujieji Kasijos ir Kajaus pakeleiviai, kur ir nuo ko jie bėga, ką slepia?

 

 

 

Mergina mėlyna suknele

Gaynor Arnold

 

ĮSIGYTI

 

Romane pasakojama Alfredo ir Dorotėjos Gibsonų gyvenimo istorija yra didžiojo Anglijos rašytojo Charleso Dickenso ir jo žmonos Catherine’os santuokos drama. Kūrėja pasinaudojo rašytojos laisve, daugelį įvykių, pokalbių, detalių perkurdama pagal savo vaizduotę. Tačiau dviejų pagrindinių veikėjų charakteriai pavaizduoti iš esmės mažai nutolstant nuo tikrovės. Garsiausio Viktorijos laikų romanisto milžiniška energija ir talentas atsiskleidžia per nuoširdžią pirmosios meilės istoriją: jaunas įžūlus rašytojas pameta galvą dėl dailios merginos mėlyna suknele.


 

 

 

 

Visų ligų karalius

Siddharta Mukherjee

 

ĮSIGYTI

 

2011-ųjų Pulitzerio premijos laureatas, plačiai žinomas onkologas ir tyrėjas Siddhartha Mukherjee pasakoja vėžio istoriją. Ši knyga – tai „biografija“ pačia tikriausia to žodžio prasme, bandymas perprasti tokios nemirtingos ligos mintis, suprasti jos esybę ir paneigti mitus apie jos elgesį, o kartu tai klausimas: ar kada nors bus įveiktas vėžys? Ar įmanoma iš tiesų šią ligą visam laikui pašalinti iš mūsų kūnų ir iš mūsų visuomenės? Į šiuos klausimus Siddhartha Mukherjee atsako pasitelkdamas tikras asmenybes, gyvenusias seniai ir gyvenančias šiandien, aprašydamas jų ligos istorijas ir pagijimus. 
Knygoje meistriškai sujungiami biologinis ligų bendrumas, svarbios kultūrinės ir politinės temos, kurios perbėga per įvairius vėžio įsikūnijimus, ir skaitytojui pateikiamas vientisas įtraukiantis pasakojimas, primenantis puikų romaną.

 

 

 

 

 

Ieškok Maskvos sfinkso

Alfonsas Eidintintas

 

ĮSIGYTI

 

Tai – vyriškas romanas. Daugiausia dėmesio skiriama faktiniam tikslumui, dauguma veikėjų – realūs asmenys, aprašomi įvykiai literatūriškai atkurti iš pirminių dokumentų. 

Tai – istorinis romanas. Aprašomas lietuvių tautai ypač svarbus 1939–1940 m. laikotarpis. Sovietmečio cenzūra taip iškraipė ir nuslėpė tuo metu vykusių procesų faktus, kad tai, be abejo, yra vienas mistiškiausių Lietuvos istorijos etapų. 

Tai – kodinis romanas. Ieškoti Maskvos sfinkso – sužinoti, kokie iš tiesų buvo susitarimai tarp Molotovo ir Ribentropo ir domėtis klastingą politiką vykdančia Sovietų Sąjunga. Tyrimą inicijavo to meto Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

 

 

 

 

 

Erelio sparnų dvelksmas

Alfonsas Eidintas

 

ĮSIGYTI

 

„Erelio sparnų dvelksmas“ – istorinio romano „Ieškok Maskvos sfinkso“ tęsinys, apimantis laikotarpį nuo 1940 m. birželio vidurio iki 1942 m. kovo pabaigos. „Maskvos sfinkse“ atskleidęs Lietuvos nepriklausomybės praradimo 1940 m. peripetijas, antrajame savo istoriniame romane Alfonsas Eidintas siekia parodyti Lietuvos patriotų (nacionalistų) iliuzijų, siejamų su Vokietija ir prasidėsiančiu SSRS ir Vokietijos karu, žlugimą. Didžioji, visa persmelkianti romano mintis – bet kuri (ar sovietinė, ar nacistinė) okupacija siekia sugniuždyti tautos valią, iš vidaus išsprogdinti jos dorovines nuostatas, sužlugdyti jos gebėjimą blaiviai mąstyti… Autorius vykusiai naudojasi istorine medžiaga, itin įtaigu, kad Nacionalistų partijos ideologo Zenono Blyno, rusų sušaudyto 1945 m., paveikslas kuriamas remiantis jo dienoraščiais. Be abejo, romane tęsiamas pasakojimas apie Vytauto Kundroto, Jono Paragio, taip pat kitų istorinių ano meto asmenybių likimus. Tai dokumentuota vokiečių okupuotos Lietuvos (daugiausia Kauno) vizija.

 

 

 

Aukštai šaltos žvaigždės

Alfonsas Eidintas

 

ĮSIGYTI

 

„Aukštai šaltos žvaigždės“ – istorinių romanų „Ieškok Maskvos sfinkso“ ir „Erelio sparnų dvelksmas“ tęsinys, užbaigiantis autoriaus sumanytą trilogiją.
Kartu su autoriumi Alfonsu Eidintu einame Lietuvos istorijos keliu kartais skaudžiai klupdami, ne visada pasiekdami žmogaus prigimties gelmę, bet tikrai išgyvendami istorinio bendrumo jausmą.

 

 

 

 

 

 

 

 

Į švyturį

Wirginia Woolf

 

ĮSIGYTI

 

Virginia Woolf romaną „Į švyturį“ pavadino geriausia savo knyga. Kūrinys paremtas rašytojos jaunystės patirtimi, vaikystės išgyvenimais ir vaikišku supratimu, troškimais, jis labiausiai susijęs ir atspindi autorės biografiją. Šeimos ir jų draugų tarpusavio santykius, santuoką ir pasikeitusią socialinės klasės struktūrą nuspalvina ir veikia puikūs gamtos vaizdai, išskirtinė aplinka. Ši įsimenanti paprasta istorija įamžina gyvenimo svarbą ir trumpalaikiškumą.
„Į švyturį“ pripažinta viena iš geriausių XX amžiaus knygų, parašytų anglų kalba.

 

 

 

 

 

Jaunieji liūtai

Irwin Shaw

 

ĮSIGYTI

 

 

„Jaunieji liūtai“ – vienas įspūdingiausių romanų pasaulinėje literatūroje apie karą, apie žmogaus kasdienybę mirties akivaizdoje, apie vyrišką draugystę ir baisią, protu nesuvokiamą žudynių, skausmo, siaubo, kraujo ir ašarų beprasmybę.

Romanas buvo labiausiai skaitoma knyga 1949 metais. Ji sujaudino grįžusius iš karo karius ir jų artimuosius visoje Amerikoje, o Irwino Shaw vardas tapo savas amerikiečių namuose.

Žydas Nojus iš Bruklino norėjo tik vieno – likti gyvas ir grįžti namo pas mylimą žmoną ir sūnų. Holivudo režisierius Maiklas pasigailėjo žengęs patriotišką žingsnį, nubloškusį jį į karo pragarą. Vokiečių karininkas Kristianas nusprendė savo širdį paversti akmeniu, kol pasaulyje baigsis žudynės. Visi trys personažai neišvengiamai artėja vienas prie kito, kol karui baigiantis jų keliai susikerta. Kiekvienam iš jų tenka suvokti, ką reiškia atiduoti gyvybę už savo šalį ir atimti gyvybę kitam. Ir tik vienam iš jų lemta likti gyvam…

 

 

 

Prancūzijos lietuvių bendruomenė: istorija ir dabartis

Sudarytojas Linas Saldukas

 

ĮSIGYTI

 

Knygoje skelbiamuose straipsniuose apžvelgiami įvairūs Prancūzijos lietuvių istorijos tarpsniai ir įvykiai, Prancūzijos bendruomenės raida nuo tolimiausių jos ištakų, analizuojama įžymių Prancūzijos lietuvių kultūrinė ir visuomeninė veikla, didelį dėmesį skiriant tautinės tapatybės išsaugojimo tolimame nuo Lietuvos krašte temai. Daugiausia spausdinama Lietuvoje gyvenančių tyrinėtojų straipsnių, tačiau nevengiama pažvelgti į lietuvių išeivių gyvenimą tarsi iš vidaus – taip lengviau pažinti Prancūzijos lietuvių bendruomenę, atsiskleidžiančią tikrąja savo esme iš dokumentų ir nuotraukų, iš atsiminimų fragmentų ar pokalbių spaudoje su žymiais Prancūzijos lietuvių kultūros veikėjais. Autoriai tikisi, kad ši knyga paskatins gilesnes ir visapusiškesnes lietuviškosios savasties Prancūzijoje studijas.

 

 

 

 

 

Didžiosios Britanijos lietuvių bendruomenė: praeitis, dabartis, ateitis

Sudarytoja Daiva Dapkutė

 

ĮSIGYTI

 

Knygoje skelbiami straipsniai, kuriuose apžvelgiami svarbūs Didžiosios Britanijos lietuvių istorijos laikotarpiai ir įvykiai, analizuojama lietuvių kultūrinė, politinė veikla, pastangos išsaugoti tapatybę svetimame krašte. Greta Lietuvos tyrinėtojų mokslinių straipsnių, pateikiami ir Jungtinėje Karalystėje gyvenančių autorių tekstai, parašyti remiantis ne tik istoriniais šaltiniais, bet ir asmenine patirtimi, ilgamete įvairiapuse veikla. Autoriai tikisi, kad šis straipsnių rinkinys prisidės prie lietuvių istorinės sąmonės gaivinimo tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek Lietuvoje, paskatins tolesnius tyrimus ir naujų knygų atsiradimą.

 

 

 

 

 

Nepriklausomųjų kelias

Vytautas Kavolis

 

ĮSIGYTI

 

Pažinkite Vytautą Kavolį – visuomenininką, publicistą, romantiką ir moralistą, besirūpinantį svarbiais visuomenės bei jaunosios generacijos ateities ir veiklos reikalais.
Knygoje skelbiami ankstyvieji autoriaus publicistikos tekstai, rašyti emigracijoje 1951–1965 m. ir spausdinti JAV lietuvių laikraščiuose bei žurnaluose.
Savojo identiteto paieška, gyvosios lietuvybės, atsakingo individualizmo, lietuviško tapatumo aktualijos, laisvės ir liberalizmo idėjos aktualios ir šiandien. Jos provokuoja, verčia mąstyti ir diskutuoti.

 

 

 

 

 

 

 

Forest of the Gods

Balys Sruoga

 

ĮSIGYTI

 

Balys Sruoga was a well-known Lithuanian poet, dramatist, and literary critic. In 1943, professor of Vilnius University, he was deported to Stutthof concentration camp (along with other professors, under the charge of campaigning students against joining the Reich troops). Having returned from Stutthof, he wrote a fictional memoir book Forest of the Gods, to become not only a heart- stirring document but also one of the finest specimens of Lithuanian prose.
The author transforms his painful personal experience into an ironic and grotesque narrative. The very title of the memoir book is ironic as „the factory of death“ is given a poetic name of the grove of gods. The concentration camp becomes a miniature model of the absurdity of the world. The book abounds in cultural implications and reflections on the status of our civilisation. The Stoic posture of the narrator in the face of absurd makes it comparable to Existentialist literature. The manuscript of Forest of the Godswas banned from publication by Stalin regime as a „cynical ridicule of the victims of German invaders“. It was first published in 1957, ten years after the death of Balys Sruoga.

 

 

Jews, Lithuanians and the Hollocaust

Alfonsas Eidintas

 

ĮSIGYTI

 

Alfonsas Eidintas is noted Lithuanian and historian and political scientist, he published several dozen articles and 18 books, producing biographies of Lithuanian presidents Antanas Smetona, Kazys Grinius, Aleksandras Stulginskis. He served as Lithuanian ambassador to the United States, Canada, Israel and Norway. 

The Nazi occupation of Lithuania led to the brutal destruction of most of Lithuania’s Jews. The Lithuanian Jewish community in its language and culture had been an historically unique ethnic group in Lithuania, with a large presence in the country’s economic life. Lithuanians and Jews had lived together and gotten along together for hundreds of years. The core of this book is the tragedy of the Jews of Lithuania as a whole, and the tragedy of the Jews of individual Lithuanian locales during the Holocaust. The book examines the Lithuanian-Jews relationship, Lithuanian cultural and economic anti-Semitism, stereotypes, and the role of Nazi collaborators. The relationship of Lithuanian post-Holocaust society with the tragic events of the war is also looked at. The author seeks to outline the attempts of Lithuanian society to comprehend the fact of collaboration with the Nazis ant the tragic nature of common loss. He reviews the painful dialogue between Jews and Lithuanians on what happened during the war and why these events happened. Even today, old anti-Jewish stereotypes and superstitions still impact these questions. Nevertheless, the light of truth in the complex history of Lithuania over the past century is changing old and inaccurate attitudes and is revealing an understanding of common history, a comprehension of identity and common loss, and a sense of moral responsibility.

Elektroninės knygos

Rūšiuoti pagal:
Puslapiai: Pereiti į psl.: Rodoma nuo 1 iki 00   po:
0 vnt.
0.00 Eur
Naujienlaiškis
Prenumeruoti
Perkamiausios knygos

1. Valdas Adamkus

Pokalbiai nesilaikant protokolo


2. Arvydas Anušauskas

Išdavystė. Markulio dienoraščiai


3. Algirdas Grigaravičius

Atsiskyrėlis iš Suvalkijos. Jono Basanavičiaus gyvenimas ir darbai


4. Zygmundas Baumanas, Leonidas Donskis

Takusis blogis


5. Ingrida Jakubavičienė

Prezidento sargyboje: leitenanto Povilo Skardžiaus istorija


 

MĖNESIO KNYGA